top of page

InBody: Analýza tělesného složení

Aktualizováno: 28. 4.

V dnešní době, kdy jsme stále více zaměřeni na zdraví a fitness, je klíčové mít k dispozici přesné a spolehlivé metody pro měření tělesného složení. Jedním z předních nástrojů v této oblasti je InBody, inovativní diagnostický přístroj, který přináší komplexní a přesné informace o stavu našeho těla. Podívejme se blíže na to, co InBody přináší a jak se odlišuje od ostatních přístrojů.


1) Co to je:

InBody je pokročilý diagnostický přístroj navržený k měření tělesného složení pomocí technologie bioelektrické impedanční analýzy (BIA). Tento přístroj dokáže přesně a detailně zmapovat složení našeho těla, zahrnující hmotnost, svalovou hmotu, tukovou hmotu a další klíčové parametry.2) V čem se liší od ostatních přístrojů:

Jedním z hlavních rozdílů InBody oproti jiným přístrojům je jeho vysoká přesnost a spolehlivost. Díky pokročilé technologii BIA dokáže InBody poskytnout podrobnější a přesnější informace o tělesném složení než tradiční metody, jako jsou "klasické chytré" váhy nebo kalipero, kterým sice změříte množství podkožního tuku, ale ne celkového zejména útrobního. Navíc InBody umožňuje rychlé a pohodlné měření bez nutnosti podstupovat složité procedury.


3) Jaké je jeho využití:

InBody má široké spektrum využití v různých oblastech. Ve fitness centrech a tréninkových zařízeních je často využíván k monitorování pokroku při cvičení a nastavování efektivních tréninkových programů. V zdravotnických zařízeních může být použit k diagnostice a sledování stavu pacientů s obezitou, metabolickými onemocněními nebo při rehabilitaci. Dále je hojně využíván ve výzkumných studiích k posouzení tělesného složení a jeho vlivu na zdraví a výkonnost. A právě během mého studia na VŠTVS Palestra jsem se s InBody setkal poprvé, kdy jsem měl možnost jej využít v rámci výzkumu v průběhu závěrečné práce. Celou práci přikládám níže ke stažení. Najdete v ní spoustu užitečných informací týkajících se především výživy, doplňků stravy a v neposlední řadě také o samotném InBody.


Absolventská práce - Specifika kulturistické výživy - Jakub Brendl 2016
.pdf
Stáhnout PDF • 1.58MB

4) Jak probíhá měření na InBody:

Měření na InBody je rychlé, snadné a bezbolestné. Klient se postaví na speciální platformu přístroje a uchopí za rukojeti. Během několika sekund InBody provádí měření pomocí neškodného elektrického proudu, který prochází tělem. Tento proces je zcela bezpečný a neinvazivní. Po dokončení měření přístroj automaticky generuje podrobný výsledek, který obsahuje údaje o hmotnosti, svalové hmotě, tukové hmotě a dalších parametrech tělesného složení. Klienti obdrží tyto informace okamžitě a společně je ihned konzultujeme nebo předáme specialistovi v oboru zdraví nebo fitness.


5) Možnosti tělesné analýzy:

V rámci mnou poskytovaných služeb ve fitness nabízím svým klientům možnost měření tělesných parametrů a jejich podrobnou analýzu na přístroji InBody v těchto dvou variantách ve Fitness Spektrum Vrchlabí nebo v Modrém centru v Nové Pace:


  • Základní měření tělesného složení: Komplexní analýza tělesného složení zahrnující měření hmotnosti, svalové hmoty, tukové hmoty a dalších klíčových parametrů. Získate podrobný obraz o vašem současném stavu tělesného složení a pomůže vám nastavit si cíle pro dosažení optimálního zdraví a kondice.

  • Pokročilé měření tělesního složení s poradenstvím:  Kromě základní analýzy tělesného složení vám také poskytnu individuální poradenství. Pomohu vám s interpretací výsledků a navrhnu individualizovaný plán, jak efektivně dosáhnout vašich cílů v oblasti fitness a zdraví.InBody představuje revoluční nástroj pro měření tělesného složení, který přináší přesné a spolehlivé informace a poskytuje cenné poznatky pro dosažení zdravějšího a aktivnějšího životního stylu. Pokud chcete i Vy mít dokonalý přehled o svém tělesném složení, zarezervujte si svůj termín měření InBody ještě dnes. ⤵️6) Limitace InBody:

I když InBody poskytuje přesné a užitečné informace o tělesném složení, existují určité situace, ve kterých měření na těchto přístrojích není vhodné nebo může být omezeno.


  • Těhotné ženy: V průběhu těhotenství nebo menstruace se tělesné složení ženy může výrazně měnit, a proto není doporučováno provádět měření na InBody během této doby.

  • Osoby s elektronickými implantáty: Elektronické implantáty, jako jsou kardiostimulátory nebo neurostimulátory, mohou ovlivnit výsledky měření, a proto by osoby s těmito implantáty neměly podstupovat měření na InBody.

  • Osoby s náhradami kloubů: Některé druhy náhrad kloubů mohou ovlivnit elektrický proud procházející tělem a vést k nepřesným výsledkům.

  • Děti: U dětí mohou výsledky měření na InBody být zkreslené kvůli rychlému růstu a vývoji jejich těla. Doporučuje se konzultovat měření s lékařem nebo odborníkem na dětskou výživu a vývoj.


⚠️ Je důležité, aby každý, kdo uvažuje o měření na InBody, konzultoval svůj zdravotní stav s lékařem a zvážil veškerá omezení a možné rizika spojená s tímto typem diagnostiky. ⚠️


15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page